YENİ YILDA ŞİRKET KURMA İŞLEMLERİ KOLAYLAŞTI
3 Ocak 2017 09:09 tarihinde eklendi.
YENİ YILDA ŞİRKET KURMA İŞLEMLERİ KOLAYLAŞTI

‘Yeni yılda şirket kurma işlemleri kolaylaştı’
BTSO Başkanı Burkay, “Odalarımıza verilen yetkiyle şirket açılışları artık çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor” açıklaması yaptı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, verilen yetkiyle şirket açılışlarının artık çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabildiğini bildirdi.

Burkay, yazılı açıklamasında, şirket kurmak veya kurulu şirketlerinin bilgilerinde değişiklik yapmak isteyenlerin, harç ödemeleri için artık vergi dairesine veya bankaya gitmek zorunda kalmayacağını belirtti. BTSO’nun 37 bini aşkın üyesiyle Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi odası konumunda bulunduğunu vurgulayan Burkay, söz konusu harçları, yeni yılla birlikte tahsil etmeye başladıklarını ifade etti.

Burkay, Türkiye ekonomisinin lokomotif kenti Bursa’nın şirket açılış ve kapanış rakamlarında da dinamik bir yapıya sahip olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

“Kentte, BTSO üzerinden ayda ortalama 300 firma açılıyor. Odalarımıza verilen yetkiyle şirket açılışları artık çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Aynı şekilde üyelerimizin şirket bilgilerinde yaşanan değişikliklerde de ticaret ve sanayi odalarımız yetkili oldu.

Bürokrasinin azaltılması noktasında sunduğumuz taleplerin karşılık bulmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Yatırımlar ve işletmeler üzerindeki vergi yüklerinin aşağı çekilmesi, damga vergisi ve harçlarla ilgili vergi istisnaları ile birlikte bu uygulama da Türkiye’mizi rekabette üst sıralara taşıyacaktır. Bu önemli düzenlemenin hayata geçirilmesinde büyük emeği olan Maliye Bakanı Naci Ağbal’a ve ekonomi yönetimine iş dünyamız adına şükranlarımı sunuyorum.” (DÜNYA GAZETESİ)

Şirket Kuruluş Sözleşmesinin Ticaret Sicili Müdürlüklerinde İmzalanması Hakkında Tebliğ


Etiketler : indirim haberi,indirim haberleri, , , , , ,
Yazar
Selahattin Şahin
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Mevzuat Arama Motoru
Sosyal Medya da Benim Grubum !!!
SMMM Selahattin Şahin Sitesinde yayınlanan Eserler ve Programlar, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu\\\\\\\\\\'na tabidir.Eser ve Programların kamusal ve anonim olanları dışındakiler sahiplerinin izniyle yayınlanmaktadır. izin alınmak, FSEK\\\\\\\\\\'na uymak ve eser sahibiyle sitenin adı verilmek şartıyla alıntı yapılabilir. Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. SMMM Selahattin Şahin Muhasebe-SMMM-Yeni TTK-Yeni Borçlar Kanunu-AGİ-2012-Pratik Bilgiler-SGK-Bağ-Kur-Emekli Sandığı-Beyanname Rehberi-Transfer Fiyatlandırması-Özelgeler-Yönetmelikler-Sirküler-Soru-Cevap-SMMM Staj Rehberi-Ücretsiz SMMM Sınavları-Mali Takvim-Basel II-YMM-Ekonomi-Finans-Maliye-Güncel Bilgi Kaynağı
yukarıya Çık
Sorgu Sayısı: 85 Yüklenme Süresi: 0,6860,686