MÜKELLEFLERE “VERGİ BORCU ARAMA MOTORU”
20 Ekim 2016 13:32 tarihinde eklendi.
MÜKELLEFLERE “VERGİ BORCU ARAMA MOTORU”

Gelir İdaresi, mükellefler için ‘borç arama motoru’ kurdu.

Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk, borç yapılandırmanın kapsam ve içerik olarak öncekilerden farklı olduğunu belirterek, şirketlerin yanında vatandaşları da yararlanmaya çağırdı. Borçluluk durumunu internet aracılığıyla sorgulamaya imkan veren bir uygulamayı kullanıma sunduklarını belirten Ertürk, “Vatandaşa zorlayıcı olamayız. ‘Borcunuzu yapılandırın yoksa…’ diye bir şey söyleyemeyiz ama iyi imkanlar var. Herkes için yararlı sonuç ortaya çıkar” dedi.

Bir grup gazetecinin sorularını yanıtlayan Ertürk, yapılandırmanın daha önceki kanunlarla kıyaslanınca daha ileri unsurlar verdiğini vurguladı. Peşin ödemeyi önemsediklerini belirten Ertürk, sağlanan ilave indirimin yanı sıra, taksitli ödemeler için güncelleme katsayısının da ödenmediğini böylece ikili bir indirim imkanı sağlandığını vurguladı. “Amacımız zorlama değil amacımız insanlara konuyu iyi anlatıp katılmalarını sağlamak. Özel fırsatlar var bu kanunda kaçırmayın” diyen Ertürk, uzatma konusunda da kendilerine ulaşan bir bildirim olmadığını, yurttaşların herhangi bir uzatma olmayacak şekilde hareket etmesini istedi.

Varlık barışı için de kampanya yapılacak

Vergi ve kamu alacaklarına ilişkin ödeme kolaylığının ardından, bu yılın sonunda başvuruları bitecek olan varlık barışıyla ilgili de kampanya açacaklarını belirten Ertürk, vergi barışına odaklandıklarını ve iyi bir uygulama dönemi geçirmek istediklerini anlattı. Şirketlerin yanında vatandaşların çoğunun da başta trafik cezaları ve mahkeme harçları olmak üzere borçlarının farkında olmadığını gözlediklerini kaydeden Adnan Ertürk, Gelir İdaresi’nin hem internet sitesinden hem de mobil cihazlardan sorgulama imkanı verdiklerini, vatandaşların buralardan borcu olup olmadığını kontrol edebildiğini kaydetti.

**BORÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN -Hızlı Erişim (Borç sorgulama ve ödeme)


Etiketler : indirim haberi,indirim haberleri, , , ,
Yazar
Selahattin Şahin
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Mevzuat Arama Motoru
Sosyal Medya da Benim Grubum !!!
SMMM Selahattin Şahin Sitesinde yayınlanan Eserler ve Programlar, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu\\\\\\\\\\'na tabidir.Eser ve Programların kamusal ve anonim olanları dışındakiler sahiplerinin izniyle yayınlanmaktadır. izin alınmak, FSEK\\\\\\\\\\'na uymak ve eser sahibiyle sitenin adı verilmek şartıyla alıntı yapılabilir. Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. SMMM Selahattin Şahin Muhasebe-SMMM-Yeni TTK-Yeni Borçlar Kanunu-AGİ-2012-Pratik Bilgiler-SGK-Bağ-Kur-Emekli Sandığı-Beyanname Rehberi-Transfer Fiyatlandırması-Özelgeler-Yönetmelikler-Sirküler-Soru-Cevap-SMMM Staj Rehberi-Ücretsiz SMMM Sınavları-Mali Takvim-Basel II-YMM-Ekonomi-Finans-Maliye-Güncel Bilgi Kaynağı
yukarıya Çık
Sorgu Sayısı: 87 Yüklenme Süresi: 0,5530,553