Muhasebeci Maaşları 2016 Yılında Ne Kadar?

2016 yılında Muhasebeci maaşlarıhakkında bilgiler ve Muhasebeci ne kadar kazanıyor sorusunun cevabı yazıdadır.

Muhasebeci maaşları bakımından en çok merak edilen mesleklerden bir tanesidir. Günümüzde gerek kamu kuruluşlarında, gerekse özel sektörde iş imkanları bulan muhasebeciler, kazandıkları paralar çalıştıkları kurum ve kuruluşlara göre farklılıklar göstermektedir. Yazımızda muhasebeci olmak için gerekli şartlar ve bu mesleği yapanların günümüzde ne kadar maaş aldığını açıklayacağız.

Muhasebeci Nasıl Olunur

Lisede muhasebe bölümünü okumanız pek zorunlu olmasa da Üniversitenin muhasebe bölümüne geçiş yapmanız zorunludur. Muhasebe bölümünü bitirdikten sonra dilerseniz tek başınıza büroda çalışabilir, özel bir sektörde muhasebecilik yapabilir dilerseniz de KPSS’ye girip yeterli puanı alarak devlet kurumlarında memur olarak çalışabilirsiniz.

muhasebeci

Muhasebeci Maaşları

2016 yılında muhasebeci maaşları kişinin çalıştığı kuruma göre değişikliklik göstermektedir. kişi memur olarak devlette çalışıyorsa alacağı para en az 2500 TL’dir. Eğer özel bir kuruluşta muhasebe işlerini yürütüyorsa alacağı maaş çalıştığı şirketin büyüklüğüne göre 1700 TL’den başlayıp 8000 TL gibi çok büyük rakamlar kazanan muhasebeciler de vardır
Kaynak :
http://www.isbasvurulari.net/2016/01/muhasebeci-maaslari-2016-yilinda-ne.html

Bir cevap yazın