MB’nın Yeni Başkanı Kim Olacak

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Nisan ayında görev süresi sona erecek olan Merkez Bankası Başkanı Başçı’nın yerine kim gelecek sorusuna yanıt verdi

Faiz oranları nedeniyle sık sık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefi olan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın görev süresi sona eriyor.

Piyasalar ise yeni Merkez Bankası Başkanı kim olacak sorusunun yanıtını merak ediyor. Bugün Orta Vadeli Plan-OVP’yi açıklayan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni Merkez Bankası Başkanı’yla ilgili soruya da yanıt verdi.

“Spekülasyonlar için son derece erken” diyen Mehmet Şimşek şunları söyledi:

“Ne Merkez Bankası’nda ne de Hazine’de bir boşluk söz konusu… Hazine Müsteşarlığı’nda  mükemmel bir uyumla, ilgi alanı içerisinde işlerin yürütüyor. Merkez Bankasıyla ilişkin spekülasyonlar için de son derece erkendir. Şunun altını net olarak çizmek istiyorum. Bütün atamalarımızda liyakati esas alacağız, önemli olan husus budur. Bugüne kadar böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır.”

Kaynak: www.paralimani.com/simsek-acikladi-mb-yeni-baskani-haberi-54523/?utm_source=f5haber&utm_medium=f5haber&utm_campaign=f5haber

Bir cevap yazın